Svatební hry a tradice

Celý harmonogram večera se svatebčany předem konzultujeme a na osobní schůzce společně vybereme nejvhodnější program, pro Váš „Velký den“.
Připravili jsme pro Vás malou inspiraci, poskládanou z několika tipů nejoblíbenějších soutěží a vstupů, které často realizujeme a svatebním moderováním uvádíme.

 • Hod svatební kyticí

Svobodné dívky, které jsou na svatbě přítomny, se postaví do určeného prostoru. Nevěsta se k dívkám postaví zády a hodí svou svatební kyticí za sebe. Traduje se, že dívka, která kytici chytí, se do roka vdá. Pokud kytku chytne někdo jiný, je to pro štěstí novomanželů.

 • Sundávání podvazku nevěsty

Je bojovým úkolem pro ženicha, který bez pomocí rukou musí sundat podvazek nevěsty. Po úspěšném dokončení úkolu ho odhodí za sebe a tradice říká, že kdo z přítomných mužů jej chytí, do roka se ožení.

 • Dražba podvazku

Podvazek se po svléknutí ženichem také vydražit. O moderování dražby se může postarat DJ, svědek či kamarád, který vyhlašuje vyvolávací cenu a komentuje celou dražbu, motivuje svatební hosty, aby navyšovali a dorovnávali. Ten, kdo nabídne nejvyšší částku, získává nevěstin podvazek. Vydražené peníze pak obdrží ženich s nevěstou do společné kasičky.

 • Hledání nevěsty podle kotníku

Ženichovi se pečlivě zaváží oči tak, aby opravdu nic neviděl. Z přítomných žen si nevěsta vybere několik spoluhráček (doporučujeme maximálně 5-6 osob), které se společně s nevěstou posadí vedle sebe na židle. Pro zpestření a pobavení hostů je možné usadit do řady i jednoho muže. Ženich pak podle kotníku určuje, která z žen je jeho nevěsta.

 • Hledání ženicha podle pozadí

Nevěsta se odvede stranou a zaváží se jí oči. Vybere se několik mužů (doporučujeme maximálně 5-6 osob), kteří se společně s ženichem postaví do řady. Pro zpestření a pobavení hostů je možné zařadit mezi pány i jednu ženu. Úkolem nevěsty je poznat ženicha pouze hmatem podle zadku.

 • Novomanželský kvíz

Oba novomanželé se k sobě posadí zády a vzájemně si vymění jednu botu. odpovídají na položené otázky. Většinou bývá připraveno 15-20 znalostních otázek ze života snoubenců, kdy odpověď musí být buď „ona“ nebo „on“. Jako odpověď se zvedá buď pánská či dámská bota.

 • Kvíz pro svatební hosty

Jedná se o zkoušku svatebních hostů, jak dobře znají novomanželé. Ve spolupráci s ženichem a nevěstou se předem připraví přibližně 10-15 otázek, na které se moderátor hostů zeptá. Ten kdo správně odpoví na co nejvíce otázek, může vyhrát například "panáka" s novomanžely, láhev vína či jinou pozornost.

 • Kvíz filmových hlášek

Máme připravených několik vybroušených úryvků ze samotného srdce českých retro filmů. Krátké úryvky jsou postupně přehrávané a hosté musí uhodnout k jakému filmu daná pasáž patří. Pří této soutěži se zaručeně pobaví všechny generace. Vítěz může získat opět drobnou cenu.

 • Svatební tombola

Pro své hosty můžete na svatebním večírku připravit i vtipnou tombolu. Je důležité vymyslet drobné a nápadité dárky s neobyčejným názvem (např.: „VÝLET PO PRAZE S PRŮVODCEM“= Lístek na MHD a mapa, „VÝSTUP NA ALPSKÝ LEDOVEC“= láhev neperlivé vody Evian, „LUXUSNÍ TOALETNÍ SADA“ = balení toaletního papíru, „VELKÝ NÁKUP“= jedna stravenka apod.)

Všechny zúčastněné pak zaručeně pobavíte. Z osobních zkušeností doporučujeme mít maximálně dvacet cen tak, aby tombola nebyla příliš dlouhá. S organizací celé tomboly Vám rádi poradíme a v případě zájmu i celou připravíme.

 • Vypouštění lampionů štěstí

Je velmi oblíbená a pro novomanžele romantická chvíle. Lampióny se zpravidla vypouští o půlnoci. Novomanželé na svůj lampion napíší svá přání, hosté napíší na své lampiony to, co novomanželům do jejich nového společného života přejí. Lampiony štěstí se pak hromadně vypustí do vzduchu.

 • Do roka a do dne

Cílem hry je zpříjemnit novomanželům jejich první společný rok setkáváním s přáteli. Z přítomných hostů se vybere nebo vylosuje 12 svatebčanů, kteří se posadí na židle směrem k publiku. Na pokyn moderátora se musí všichni zvednout a dostat se co nejrychleji k určenému objektu v místnosti (např. vidlička, sklenička, kravata, tužka, rtěnka, cokoli z předmětů v místnosti) a pak se zas co nejrychleji vrátit zpátky a usadit se na židli společně s předmětem v ruce (během vykonávání úkolu moderátor odstraní jednu ze židlí).
Postupuje se od nejlehčích cílů po nejkomplikovanější. Ze hry je vyřazen ten, na koho už nezbude žádná židle. Vyloučený si vylosuje z předem připravených úkolů a musí dát ženichovi a nevěstě slib, co za "trest" musí pro ně uspořádat nebo s čím se zavazuje jim pomoci.

Například:

Leden: navštíví novomanžele s lahví vína a pomůže jim s po vánočním úklidem.
Únor: pozve pár do kina atd…
Z "povinností" se vyvlékne ten, komu se podaří obsadit poslední židli.